בית » שירותים והזמנות

כל מה שצריך להזמין לטיול לאוסטריה נמצא כאן

כאשר אתם מתכננים טיול יש כמה שירותים שברור שצריך לדאוג להם מראש.
סדר הדברים וההמלצות שלנו מאוד משתנים בין טיול של זוג שעושה הכל ספונטני, לבין 2 או יותר משפחות שמטיילות יחדיו, אבל העקרונות דומים ובהמשך יופיעו קישורים לעמודים שעוסקים בכל אחד מהנושאים שצריך לטפל בהם.
אבל לפני כניסה לעמודים – יש לגלול להמשך העמוד ולקרוא הסברים והמלצות על איך מארגנים טיול באוסטריה – מה מזמינים קודם ומה אח"כ?

בהזמנת דיל או חבילה לאוסטריה הכל מבוצע מול אדם אחד – מאוד נוח ולעתים אפילו חוסך כסף, שווה לבדוק…הסבר - סדר הפעולות הנדרש לארגון טיול לאוסטריה:

1. הזמנת כרטיסי טיסה

אם אתם יודעים מתי אתם רוצים לטוס אז כדאי בדרך כלל להזמין מראש כדי לתפוס טיסות נוחות ולקבל מחיר סביר.

נכון, לפעמים יש מבצעים ומחירים של הרגע האחרון, אבל לא תרצו להיתקע כשאתם מתחננים חופשה באוסטריה עם הילדים, או טיול זוגות רחב.

בנוסף – לא ניתן לדעת מה יהיה המחיר ברגע האחרון, לפעמים עולה ולפעמים יורד, ראינו כבר הכל.
מה שבטוח זה – שהזמינות של כרטיסי טיסה בדקה ה-90 היא תמיד פחות טובה מאשר בהזמנה מראש.

2. הדבר הבא בחשיבותו הוא מקום הלינה

וכאן זה משתנה לפי הרכב הנוסעים:
אם אתם מטיילים כזוג, או זוג עם ילד – אמנם כדאי לסגור מראש על המלון הכי שווה, לקבל חדר טוב ומחיר נורמלי, אבל – גם אם תחליטו ברגע האחרון – כמעט תמיד יהיה משהו סביר, תלוי בהעדפות אישיות שלכם.
אם אתם זוג עם כמה ילדים או כמה משפחות שמטיילות יחד – כדאי להזמין מקום לינה טוב מוקדם ככל האפשר (בדרך כלל דירות, צימרים או כפרי נופש), ממש מיד לאחר הזמנת כרטיסי הטיסה!

 

3. רכב שכור

גם כאן בדומה למקום הלינה – רכבים קטנים בדרך כלל יש מספיק, למרות שלא כדאי אף פעם לחכות לרגע האחרון.

רכבים גדולים ומשפחתיים – בקיץ תיתכן בעיית זמינות של רכבים גדולים ולכם יש להזמינם מיד לאחר הזמנת כרטיסי הטיסה ומקום הלינה (או במקביל למקום הלינה).

רכבים קטנים – כדאי להזמין מראש בעיקר בגלל המחיר והתנאים.

הערת ביניים – כדאי תמיד לחפש הצעה טובה לחבילת נופש / דיל שכוללים טיסה+לינה+רכב.
זה חוסך זמן רב של התעסקות, מפחית סיכוי לטעויות, לפעמים גם חוסך במחיר, ולעתים רבות יש בחבילות מקומות לינה שלא תמצאו כבר זמינים בהזמנה עצמאית (זה בגלל שהסוכנים של החבילות קונים אותם מראש).

4. ביטוח נסיעות

מה? ביטוח נסיעות עכשיו? כמה חודשים לפני הטיול?

כן! זה הסוד של מטיילים מנוסים. הסיבה היא שברוב ביטוחי הנסיעות יש מרכיב שלא כולם יודעים עליו וזהו ביטוח נגד ביטול נסיעה עקב מחלה ועוד צרות.
תחשבו שהזמנתם כרטיסי ולינה ורכב באלפי ש"ח, ולא תמיד ניתן לבטל בחינם. ומישהו מבני הבית חס וחלילה חולה אחרי ביצוע ההזמנות ויש לבטל את הטיול (קורה המון כל שנה) – אז יש סיכוי שהביטוח יפצה אתכם באלפי ש"ח! זה כמובן אם הזמנתם ביטוח נורמלי, שזה תמיד מומלץ…
את ביטוח הנסיעות גם מזמינים מיד לאחר הזמנת הטיסות!

5. תכנון מסלול הטיול

תכנון מסלול טיול נכון הוא המפתח לטיול מוצלח.

במסלול טוב יש תמהיל נכון של אטרקציות, יש קצב שאינו מהיר מדי ואינו איטי מדי, מרחקי הנסיעות סבירים, מקומות הלינה נעימים, יש התאמה למזג האויר ולימים השובים בשבוע\בשנה. יש התאמה לעונה, לאופי המטיילים, לוקחים בחשבון את משך הטיול הכולל ובאיזה חלק שלו אנו נמצאים ועוד…

לפני שמגיעים לטיול באוסטריה חובה לתכנן מסלול טיול נכון, הרי לא רוצים לנחות ואז להתחיל להתעסק בזה.
אפשר לתכנן לבד ואפשר להיעזר בשירות תכנון מסלול, העיקר שתהיו מוכנים כמו שצריך.

6. הורדת המדריך הדיגיטלי שלנו לטיול באוסטריה

והמדריך הדיגיטלי שלנו לתכנון מסלול וטיול באוסטריה יעזור לכם לתכנן מסלול בצורה עצמאית, ייתן מידע רב על האתרים המוכרים (והפחות מוכרים), ובאופן כללי יעזור לכם ליהנות יותר בטיול.

מידע נוסף כאן…

7. כרטיסי הטבות, ניווט ותקשורת ועוד

זהו? כבר יש לכם בידיים את כל מה שרשום בסעיפים הקודמים?
אז זה הזמן לדאוג לדברים הבאים:

כרטיסי הנחות והטבות – אם אתם נוסעים לכמה ימים בוינה ו/או בחבל זלצבורג, ובמיוחד אם אתם נוסעים עם ילדים – כדאי מאוד לקול רכישת כרטיסי הטבה מראש, כרטיסים אלו יכולים לחסוף מאות ואלפי שקלים למשפחות גדולות שאוהבות לבלות.

ניווט ותקשורת – בדקו מראש שיש בידיכם פתרון ניווט ראוי שעובד גם בלי תקשורת אינטרנט (כי לא בכל מקום תמצאו כזו). בנוסף תמיד טוב שיש טלפון למקרה חירום (או סתם כדי להגיד שלום או לברר פרטים).

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים…

למצטרפים לרשימת הדיוור של אוסטריה אני שולח (בחינם) עוד הסברים ומידע בנושאים או ואחרים, כדי לעזור לכם לתכנן את הטיול בכיף ובלי לחץ.
מדריך לתכנון ראשוני והזמנת הטיול
שיטות לאיתור טיסות זולות ורכב שכור.
אתרים להזמנת מקומות לינה טובים באוסטריה.
מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה :-)

(ההצטרפות בחינם ומהווה הסכמה לתקנון השימוש של האתר. ניתן להסיר עצמך בכל עת בקלות)

רוצה לשאול שאלה? לתרום מידע? הגיבו כאן >