חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בית » ביטוח נסיעות לאוסטריה – כל מה שכדאי לדעת

ביטוח נסיעות לאוסטריה – כל מה שחשוב לדעת

הזמנתם כרטיסים לחופשה באוסטריה? נהדר! אז מה השלב הבא?
לפני תכנון מסלול הטיול לאוסטריה ולפני הזמנת בתי המלון או דירות הנופש – כדאי לכם לרכוש ביטוח נסיעות, עד סוף המאמר תבינו למה… 😊

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל ולכל מקום אחר כוללת מגוון כיסויים, בין היתר למקרה של טיפול שנדרש בעקבות מחלה, צורך באשפוז, הטסה רפואית, ביטול נסיעה, פיצוי במקרה של כבודה שנגנבה ועוד.

את ביטוח הנסיעות לאוסטריה יש להתאים לכל מטייל בנפרד, ולכל טיול בנפרד (לא דין נסיעה בדרך האלפינית גרוסגלוקנר שבאוסטריה כדין טרק באלפים הצרפתים) – כדי שיתאים כמו שצריך ויכסה אתכם מבחינה ביטוחית.

בהתאמה נכונה, הביטוח החשוב הזה יכול לחסוך לכם סכומי עתק במקרה של אשפוז או ניתוח חירום בחו"ל, ולוודא שבמקרה חירום יהיה בארץ מי שינהל את הטיפול הרפואי והחילוץ לארץ במקרה הצורך. לכן לא חוסכים על ביטוח נסיעות לחו"ל!

 

ביטוח הנסיעות שלכם לאוסטריה כולל 2 חלקים:

1 . הרובד הבסיסי – שהוא חובה, ומבנהו דומה בין החברות (אך לא במחירו…). הוא לא משתנה הרבה מיעד ליעד.

2. כיסויים נוספים / הרחבות – בתשלום נפרד, לפי הצורך והרצון.

הביטוח הרפואי הכלול בביטוח הנסיעות הבסיסי מכסה הוצאות טיפול ואשפוז, רכישת תרופות, פינוי במטוס לארץ, טיפולי חירום בשיניים, חילוץ ופינוי לבית חולים במקרה של תאונה, והוצאות נלוות לטיפולים רפואיים.

מה שמעניין אותנו כשאנחנו נוסעים לאוסטריה אלה ההרחבות. אנחנו לא רוצים להגביל את עצמנו מפעילויות מסויימות ברגע האחרון רק כי פתאום נזכרנו שהביטוח לא מכסה אותן.


אילו הרחבות כדאי לרכוש לטיול באוסטריה?

> כדאי בכל נסיעה שאינה נטו עירונית: הרחבת פעילויות אקסטרים וספורט אתגרי
למה? כי מבחינת חלק מחברות הביטוח, פעילויות כמו רכיבה על אופניים, מזחלות הרים, פארקי חבלים ואומגות, קייקים או שייט בסירה, רכבלים, סקי ופעילויות אלפיניות שונות – נחשבים לספורט אתגרי!
ואז… אם השתתפתם בפעילות כזו וקרה משהו ולא רכשתם הרחבה? רע מאוד כי אתם לא מכוסים ☹

העניין הוא שאתם לא יודעים מראש איזו פעילות תעשו ומתי, בטח בטיול לאוסטריה שמשופעת בפעיליויות כאלו.
בנוסף – קשה לדעת מראש מה כלול ומה לא בכל חברת ביטוח נסיעות, ולכן – כדאי להיות מכוסים מראש לכל הימים.

> ביטוח החזר השתתפות עצמית ברכב שכור – אם אתם שוכרים רכב והוא לא מגיע עם ביטול השתתפות עצמית, בדקו האם הפוליסה מציעה אפשרות להרחבת 'החזר השתתפות עצמית' אשר תספק כיסוי למקרה בו נאלצתם לשלם מכיסכם השתתפות עצמית בשל נזק או אובדן רכב שכור (השתתפות עצמית זו יכולה לנוע בקלות בטווח שבין 1,000 ל-2,500 יורו).

שימו לב: יש לרכוש הרחבה זו רק במידה ולא קיבלתם ביטול השתתפות עצמית מלא מחברת ההשכרה.

> ביטוח כבודה ומטען – גם אם רשום בפוליסה שלכם כי היא כוללת ביטוח כבודה – קחו בחשבון שבמקרים רבים זה לא כולל טלפון נייד או מחשב. לכן אם אתם לוקחים אתכם מצלמה יקרה, או מתכננים ביקור בבית האופרה של וינה ולוקחים משקפיים, תכשיטים או פריטים יקרי ערך אחרים- בדקו היטב שהם מכוסים.

> החמרת מצב רפואי קיים – אם אתם יוצאים כאשר ישנו מצב רפואי קיים, דעו לכם שהוא לא מכוסה! חברת הביטוח תרצה לדעת מראש במה מדובר וכנראה שתגבה פרמיה נוספת (לא זולה) כדי לבטח אתכם כנגד החמרה של המצב הרפואי הספציפי הזה בזמן הטיול.

> נסיעה בזמן היריון – גם כאן לא כל חברה תסכים לבטח ולא בכל חודש להיריון, כמה שיותר מתקדם – ככה יותר מסוכן…

> תאונות אישיות – בגדול זה אומר שתקבלו פיצוי כספי חד פעמי במקרים של פציעה או אשפוז וכד' (תלוי בפוליסה) שקרו במהלך הטיול באוסטריה. זה לא ממש כיסוי ביטוחי, אלא יותר מוצר כלכלי, שלא הרבה רוכשים.

איפה כדאי לקנות ביטוח נסיעות לאוסטריה?

  1. אפשר לרכוש את ביטוח הנסיעות ישירות מחברת הביטוח, אבל אנחנו פחות מתחברים לדרך הזו, פשוט כי אין גורם  אובייקטיבי שעוזר במקרה הצורך מול החברה.
  2. אפשר באותו מחיר (ואפילו פחות) דרך סוכן ביטוח טוב – ואז כדאי לרכוש את הביטוח רק מסוכן שיש לו נסיון רחב ומוכח בביטוחי נסיעות לחו"ל (לצערנו לא כולם מכירים את התחום כמו שצריך).
    יתרון ברכישת ביטוח נסיעות לאוסטריה בעזרת סוכן טוב הוא שבמקרה בו יש צורך בהפעלת הביטוח או לתבוע החזר הוצאות – יש מישהו שמייצג את האינטרס שלכם ושמנוסה בתביעת חברות הביטוח, ואתם לא לבד מול מוקד של נציגים צעירים שמתחלפים תכופות.
  3. אפשר גם דרך קופת החולים – אבל קופת החולים אינה חברת ביטוח, היא רק גורם מתווך, שמציע לכם תמיד רק ביטוח של חברה אחת שאיתה כרתו הסכם שיווק.

לא יודעים להחליט?
לחצו כאן כדי לקבל ייעוץ והצעה (אפילו עם הנחה) מהסוכנות שמבטחת אותנו בקליקו…

חשוב לזכור שבמדינות כמו אוסטריה קיים לעתים גם קושי בתקשורת בגלל הפער בין השפות ואפילו התרבות. ולכן לא משנה איפה תרכשו – דאגו שיהיה לכם טלפון של מישהו שיכול לעזור במקרה הצורך.


אז מה חובה לבדוק לפני רכישת ביטוח נסיעות לאוסטריה?

מחיר – בשוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל יש מגוון רחב ופערי מחיר גדולים בין החברות ובין הפוליסות. לא תמיד המחיר הגבוה יותר מייצג את הפוליסה הטובה יותר או המתאימה יותר לצרכיכם.

הכיסויים בפוליסה והתנאים לתביעה – חשוב לבדוק שהפוליסה מכסה אתכם לפי צרכי הטיול שלכם. במיוחד בתחום של ספורט אתגרי ורכב שכור.

תקרות של הוצאות רפואיות – ברוב הפוליסות הטובות התקרה לכיסוי הוצאות רפואיות עולה על מיליון דולר וכוללת כיסוי לטיפול רפואי, אישפוז ממושך, פינוי רפואי – מוטס או קרקעי, הטסה רפואית לישראל במטוס מיוחד או במטוס רגיל אך בליווי רופא צמוד מגיע מהארץ, הטסה והוצאות מלווים, תרופות שניתנות לאחר אישפוז, המשך אישפוז בישראל וטיפול פסיכולוגי. יש לבדוק גם תקרת הוצאות לאיתור וחילוץ, אובדן ונזק לכבודה ותחת אילו תנאים. לכל מקרה יש תקרה משלו ותנאים לקבלתה.

השתתפות עצמית – בחלק מהפוליסות עליכם להשתתף בהוצאה הרפואית בסכום של כמה עשרות דולרים. ואז אם לדוגמה קיבלתם טיפול בעלות של 100 דולר (לשמחתנו לא תמיד ההוצאות הן עשרות אלפי דולרים) – אזי רק ההשתתפות העצמית יכולה להגיע לאותו הסכום ולא שווה לתבוע את הביטוח.

ליד כל סעיף בפוליסת הביטוח מצוין האם ישנה השתתפות עצמית ובאיזה סכום בהתאם לכל מקרה. ישנם ביטוחים ו/או סעיפים רבים בהם לא נדרשת השתתפות עצמית כלל. סכומי ההשתתפות העצמית משתנים מאוד בין הפוליסות ולכן כדאי להשוות ולדעת מהם מראש.

הוצאות איתור וחילוץ – הרחבה זו דואגת לכם במקרה של ניתוק קשר, היעלמות או תאונה בשטח ובאיזורים נידחים.

והכי חשוב! הפוליסה עצמה היא נייר ותו לו. מה שרשום בפוליסה, שבואו נודה – רובנו איננו קוראים… לא יספיק כדי להבטיח לנו שאכן נקבל את הכסף מחברת הביטוח. במילים אחרות – כדאי מאוד לברר עם הסוכן או הגוף שממנו רוכשים – מה ניסיון התביעות שיש לו עם אותה חברת ביטוח / פוליסה. מה קורה ברגע האמת?

זכרו שבהרבה מקרים זה הדבר החשוב ביותר! האותיות עצמן שרשומות בפוליסה לא ישלמו את התביעה ובטח שלא ינהלו אותה!

אופן ההתנהלות בחו"ל

לפני היציאה לאוסטריה וודאו כי כל בני המשפחה יודעים באיזו חברה אתם מבוטחים ואיך יוצרים קשר עם מוקד החירום של החברה, שיהיה לכל מקרה. כולל הכנסת המספרים לזיכרון הטלפון. בנוסף כדאי לשאת עליכם העתק מעמוד תקציר הפוליסה.

במקרה של נזק פיזי (למשל לרכב שכור) או למטען, או חס וחלילה יש בעיה רפואית – צרו קשר מיד עם חברת הביטוח כדי לקבל הנחיות והכוונה להמשך טיפול.

בדקו מראש מה נדרש להשיג במקרה של תאונה עם רכב או גניבת ציוד, כדי לא להתחיל לחפש אנשים בארץ בדיוק ביום שבת כשאתם בתאונה בחו"ל…

במקביל צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם כדי לקבל הנחיות על איך יש להתנהל מול חברת הביטוח.

למה זה חשוב?

כי יש מקרים בהם תצטרכו להשיג במקום האירוע מסמכים שונים (למשל דוח משטרתי), ושאם לא תעשו זאת – לא תוכלו לתבוע את חברת הביטוח!

כמובן זה רק החלק הכספי, אך יש להתייעצות יתרונות בתחומים נוספים שונים.

שמרו תיעוד וקבלות של כל הוצאה שאולי קשורה לביטוח, כולל של המלווים שלכם (אשר רבים לא יודעים – אבל גם ההוצאות שלהם מכוסות בפוליסת הביטוח במקרים מסויימים).

 


מתי כדאי לעשות את ביטוח הנסיעות לאוסטריה
?

את רוב הביטוחים אפשר להפעיל החל מ-רק 180 יום לפני הנסיעה. המלצתנו – נצלו זאת ורכשו את הביטוח מראש.

למה?

בעיקר כי לא תשלמו יותר, אבל תהיו מכוסים זמן רב מראש תחת סעיפי קיצור / ביטול הנסיעה (שהרי אם לא רכשתם ביטוח עדיין והנסיעה בוטלה – אף אחד לא יחזיר לכם כסף… ויש מקרים כאלו כל יום!).

דעו לכם כי ביטוחים בד"כ אפשר לבטל ולקבל החזר מלא, כל עוד כמובן לא תבעתם או טסתם כבר, ולכן גם אם רכשתם ביטוח מראש, ולאחר מכן התחרטתם – כנראה שלא קרה כלום :).


 

לא בטוחים איזה ביטוח כדאי?

אפשר להתייעץ ללא עלות עם מי שמבטח רבים מהגולשים של קליקו (ואותנו אישית כמובן 🙂),

לחצו כאן והשאירו פרטים…

מידע רלוונטי נוסף שאולי יעניין אותך:

גלו את סודות

אוסטריה

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לאוסטריה!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!