טיול משפחתי כפול לאוסטריה

בית » טיול משפחתי כפול לאוסטריה

טיול משפחתי כפול לאוסטריה

המסלול והטיפים של אמיר בר עוז

מאיפה ולאן

תל אביב – מינכן

מקומות הלינה

 St. Johann im Pognau – Der Jagdhof

Erding – Hotel Linner

הרכב משפחתי: 2 משפחות – סה"כ 4 מבוגרים ו-5 ילדים

כרטיסי טיסה
הוזמנו דרך לופטהנזה כבר בנובמבר 2018.

רכב: Global Rent a Car דרך Rentalcars. סה"כ היה סביר אבל אם היתה לי אפשרות מחדש אז הייתי מזמין דרך חברה אחרת. הרכב שקיבלנו היה ברמת אבזור יחסית נמוכה לרכבים שקיבלנו בטיולים קודמים. נכון שזה לא אסון, אבל כן קצת מבאס (לא היה קרוז קונטרול, לא הצלחנו לחבר את הטלפונים לbluetooth. בנוסף כהשחזרנו את הרכב, התקטננו איתנו על כך שיש שריטות בטסות של הגלגלים שטענו שלא היו שם כשקיבלנו את הרכב. בדקתי את הרכב מכל הכיוונים כשקיבלתי אותו, אבל מודה, לא בדקתי את הטסות של הגלגלים.

יום 1

נחיתה בצהריים במינכן ונסיעה לכיוון הצימר שלנו ב- St. Johann im Pognau.
הצימר היה מאוד נוח, מאובזר בכל מה שצריך. חדרים גדולים סה"כ. באמת שאין תלונות. (אגב הוא צמוד לנקיק ליכטנשטיין, ממש 2 דק נסיעה במורד הרחוב, חבל שהנקיק סגור עדיין)

יום 2

התחלנו בנסיעה למשרד התיירות בעיירה על מנת לקנות את כרטיס זלצבורגלנד שהיה פעיל מאוד ומשתלם אצלנו.

אחר כך נסענו לנקיק קיצלוכקלאם (כלול בכרטיס) – מקום מהמם, נוף משגע. טיפסנו את כל המדרגות על למעלה. מומלץ מאוד. לאחר מכן נסענו לרכבל גרפנברג – ואגריני (כלול בכרטיס) ועלינו למעלה ברכבל הראשון שלנו מיני רבים שבאו אחריו במהלך הטיול. הילדים (ואנחנו) שיחקו קצת למעלה בטרמפולינה הגדולה וברפסודה ולאחר מכן עשינו טיול קצר על ההר.יום 3 – תצפית 5 האצבעות

(לא כלול בכרטיס) – אחד ההיילייטים של הטיול מבחינתי.
עולים בשני רכבלים למעלה ואז יש עוד הליכה של חצי שעה בערך עד שמגיעים לנוף המהפנט שבו רואים את כל העמק, את האגם ואת העיירה האלשטאט שאחר כך ירדנו לטייל בה. האלשטאט באמת מצטלמת נהדר. אנחנו היינו ביום ראשון אז היה עמוס מאוד, לקח זמן למצוא חניה, כדאי לקחת את זה בחשבון. חוץ מזה העיירה מאוד מאוד תיירותית. היה נחמד ללכת בסמטה הראשית ליד המים אבל מעבר לזה לא היה משהו מיוחד לעשות שם.

יום 4 – מגלשות אבטנאו

(כלול בכרטיס) – מגלשות זה תמיד כיף ואלו ארוכות יחסית אז נהנינו מאוד.
לאחר מכן נסענו לקניון אירופה לקצת שופינג.

יום 5 – דרך גרוסגלוקנר

(לא כלול בכרטיס) – לא לבעלי לב חלש.
דרך מהממת ביופיה, אבל באמת מפותלת וגבוהה. לקח לנו בערך שעה וחצי לכל כיוון, עשינו כמה עצירות קצרות בדרך ועצירה מרכזית בסוף בתצפית על הקרחון.

לאחר שסיימנו עצרנו בכניסה בגן החיות (כלול בכרטיס) והילדים מאוד נהנו. זהו גן חיות על צלע ההר עם המון חיות ייחודיות לאיזור. צמוד לגן החיות יש גם מין לונה פארק קטן. הכניסה לא עולה כסף אבל כל מתקן עולה יורו. גם שם הילדים מאוד נהנו ויכלנו להשאר עוד, אם לא היינו לחוצים להגיע לסופר בזמן.

יום 6 – יום זלצבורג.

התחלנו את היום בקונצרט של יצירות מוצארט בפסנתר באחד ההיכלים בעיר. מקום קטן אבל חוויה מקסימה במיוחד לחובבי המוסיקה הקלאסית. לאחר מכן הלכנו לבית מוצארט (כלול בכרטיס) אבל מהר מאוד יצאנו ממנו כי היה מאוד צפוף וחם (היה יום חם מאוד ואין מזגן בשום מקום). לדעתי יכלנו למצות את המקום קצת יותר אבל כאמור חתכנו יחסית מהר.

לאחר מכן המשכנו למוזיאון המדע והטבע (כלול בכרטיס), גם שם הילדים מאוד נהנו. עברנו בכל 4 הקומות המומלצות. מומלץ להקדיש לפחות 2-3 למוזיאון.

המשכנו לטייל עוד קצת בעיר וסיימנו בגני מיראבלי היפים.

יום 7 – מפלי קרימל

עוד אחד מהייליטים של הטיול. אפשר לצלם את המפלים והנוף בלי סוף ומכל זווית אפשרית.
לקחנו מונית למעלה, והתחלנו לרדת לאט לאט. קחו בחשבון שהירידה לוקחת זמן. אנחנו התחלנו מאמצע הדרך ולקח לנו 3 שעות בערך כולל עצירות מדי פעם.

לאחר שסיימנו את המפלים עצרנו בעולם המים הצמוד (כלול בכרטיס). מקום מאוד נחמד עבור הילדים, הם השתוללו והתרטבו. אפשר להיום שם שעה בכיף.

לאחר מכן עברנו במרכז המבקרים של הוהה טאוארן אבל בהחלט אפשר לוותר עליו.

סיימנו את היום במרחצאות אלפנתרמה (כלול בכרטיס). קחו בחשבון שכדאי להביא מגבות אחרת עולה 4 יורו למגבת להשכרה. מרחצאות מפנקות עם בריכות בפנים ובחוץ כולל מגלשות מים שהילדים נהנו מהם בלי סוף.

יום 8

נסעו לכיוון לאוגנג ועלינו לפארק החושים (כלול בכרטיס). עוד לפני שהגענו לפארק עצמו הנוף מלמעלה באמת עוצר נשימה. אחד היפים בטיול.

פארק החושים עצמו היה נחמד אבל לא דומה לפארק החושים ביער השחור (למי שהיה ומכיר), זה לא ממש פארק חושים במובן הזה, אלא יותר כמה פסלים ואטרקציות שהילדים סוג של לומדים על החושים (מישוש ריח וכו). יש שביל במעלה ההר שעולים עליו ולמעלה יש כל מיני מתקנים לילדים.

לאחר מכן נסענו למרחצאות תרמה אמדה. גם כאן סה"כ מאוד נחמד. לדעתי טיפה פחות מטופח ממרחצאות אלפנתרמה אבל גם פה לילדים היה הרבה מה לעשות וכולם נהנו.

יום 9 – קאפרון

שווה כל שקל ויורו שתוציאו עליו. באמת אחת הנקודות הכי יפות בטיול.

יום 10 – עולים חזרה לכיוון מינכן

עצרנו בדרך בארמון הלברון. היה מהנה מאוד. הסיור בגנים מומלץ מאוד. קחו בחשבון שתרטבו.

לאחר מכן נסענו לכייון המלון שלנו בארדינג שליד מינכן והשתכנו במלון Linner. הדירות מרווחות ומטופחות מאוד וארוחת הבוקר היתה טובה סה"כ.

יום 11 – תרמה ארדינג

התרמה השניה בגודלה בכל אירופה – שווה מאוד!!!
מספר בריכות בפנים ובחוץ, כולל באר חיצוני בתוך המים ובמת הופעות. 26 מגלשות מים בכל הגדלים לכל הגילאים.
גם פה מומלץ להביא מגבות ולא להשכיר. היינו 4 שעות ובקלות יכלנו להשאר עוד.

לאחר מכן נסענו קצת למינכן לראות את העיר ולאכול ארוחת ערב.

יום 12 – לגולנד

נסיעה של כשעה וחצי מאיזור מינכן. קחו בחשבון שהפארק מתאים בעיקר לילדים עד סביב גיל 12.
יש כמה מתקנים שהם טיפה יותר אקסטרימים אבל זה לא משתווה לפארק אירופה וכו. המקום עדיין מהמם במיוחד למי שאוהב לגו (מן הסתם) תשאירו זמן לחנויות השונות כי יש המון ברחבי הפארק וכמויות המוצרים שיש שם היא אינסופית.

יום 13 – טיסה חזרה לארץ ממינכן

חווינו את טרמינל F הארור. מי שלא מכיר, כל הטיסות חזרה לארץ ממינכן הן מטרמינל צדדי שצריך ללכת אליו כ-15-20 דק ברגל עם כל המזוודות. אין ממש דיוטי פרי (יש חנות קטנה מאוד). הבידוק הוא מהקפדניים ביותר שאני עברתי. חוויה קצת מוזרה ומעצבנת.

הערה אחרונה

אוסטריה מדהימה ביופיה. כולה ירוקה ומלאת הרים ונופים מהפנטים. אבל היא לא מתאימה לכולם, קחו בחשבון.
מי שעם ילדים טיפה יותר קטנים, לדעתי כדאי להתחיל מהיער השחור או הולנד לפני שמגיעים לאוסטריה.
הנופים לא תמיד מעניינים את הילדים. יש המון רכבלים והתמודדות עם גבהים. אצלנו חלק מהילדים והמבוגרים פחדו מכל הרכבלים למיניהם.

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים…

למצטרפים לרשימת הדיוור של אוסטריה אני שולח (בחינם) עוד הסברים ומידע בנושאים או ואחרים, כדי לעזור לכם לתכנן את הטיול בכיף ובלי לחץ.
מדריך לתכנון ראשוני והזמנת הטיול
שיטות לאיתור טיסות זולות ורכב שכור.
אתרים להזמנת מקומות לינה טובים באוסטריה.
מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה :-)

(ההצטרפות בחינם ומהווה הסכמה לתקנון השימוש של האתר. ניתן להסיר עצמך בכל עת בקלות)


התוכן בעמוד זה הועלה נכתב באדיבות רבה על-ידי גולשי האתר למטרת שיתוף החומר ועזרה למטיילים אחרים.
ייתכן וסביר כי במהלך הזמן השתנו שעות פתיחה, מחירים ופרטי מידע אחרים, ועל הקורא לבדוק אותם לפני השימוש בהם.
השימוש במידע מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר.
לשליחת סיפור הטיול שלכם לחצו כאן.
טיול נעים!

רוצה לשאול שאלה? לתרום מידע? הגיבו כאן >