חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בית » המוזיאונים הכי טובים בוינה – רשימת המומלצים

המוזיאונים הכי טובים בוינה- רשימת המומלצים

בעיר עם היסטוריה כל כך מעניינת, ועושר תרבותי ואומנותי כל כך גדול, לא צריכה להפתיע אתכם העובדה שיש כ-80 מוזיאונים… והם בתחומים שונים דוגמת היסטוריה, אומנות, טכנולוגיה, מדע, טבע, מוזיקה ואחרים. מכאן נובע שכל אדם המבקר בעיר יוכל למצוא את המוזיאונים שיעניינו אותו ביותר, כולל משפחות עם ילדים. חלק מהמוזיאונים ממוקם ברובע מספר 7 של העיר, "רובע המוזיאונים", אבל לא כולם.

מוזיאונים לאמנות

מוזיאון אלברטינה

מוזיאון אלברטינה
מיצג במוזיאון אלברטינה

מוזיאון מרכזי ומפורסם במרכז וינה, אוסף מרתק בתוך ארמון מהמאה ה-19.

> לרכישת כרטיסים למוזיאון אלברטינה…

לצפיה במיקום על המפה….

Mumok המוזיאון לאומנות מודרנית

המוזיאון לאומנות מודרנית Mumok, מציג, בניגוד מסוים לשמו (או שלא. תלוי עד כמה אתם בקיאים באומנות) יצירות מהמאה ה-15 ועד המאה ה-18 בעיקר, הפזורות בחמישה אגפים עמוסים בכל טוב של המוזיאון. לא תוכלו שלא להתפעל גם מהעיצוב החיצוני ומהאדריכלות של המוזיאון, עם הכיפה הענקית המתומנת הנמצאת בראשו.

לרכישת כרטיסים למוזיאון Mumok (כולל דילוג על תורים)…

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון לאומנויות יפות Kunsthistorisches Museum Wien

אחד ממוזיאוני האומנות הבולטים בוינה, ואולי גם באירופה, הוא המוזיאון לאומנויות יפות (Kunsthistorisches Museum), שמציע תכולה שמצריכה ביקור בן מספר שעות לפחות, אפילו יום שלם. תמצאו כאן ציורי קיר מכל התקופות, פסלים, חפצים אקזוטיים, כלי זכוכיות ועוד המון הפתעות אחרות. חוויה שהיא בו זמנית עוצרת נשימה ומעשירה.

לרכישת כרטיסים למוזיאון Kunsthistorisches Museum (כולל דילוג על תורים)…

לצפיה במיקום על המפה…

ארמון שונברון Schönbrunn Palace

מוגדר בעיני רבים כיפה בארמוני וינה, ולא בכדי. במהלך ביקור בארמון ניתן להסתובב בין כ-40 חדרים מפוארים עמוסים בכל טוב, כאשר מתחם הארמון אטרקטיבי לא פחות: יש במקום גן חיות עתיק "רגיל", גן חיות אקווטי, גן בוטני, מזרקות, מבוכים ועוד.

לצפיה במיקום על המפה…

האקדמיה לאמנויות יפות Academy of Fine Arts Vienna

בגזרת האומנות תמצאו את האקדמיה לאומנויות יפות (Fine Arts Academy), בה מגוון רחב של יצירות מרשימות מתקופת הרנסנס ומתקופות אחרות – כולל "יום הדין האחרון" של הירונימס בוש.

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון לאומנות שימושית Museum of Applied Arts

המוזיאון לאומנות שימושית (Museum fur Angewandte Kunst, או בקצרה MAK), מציע אף הוא יצירות אומנות מתקופות שונות, ביניהן פסלים, ציורים, מיצגים, רהיטים ועוד.

לרכישת כרטיסים למוזיאון לאומנות שימושית Museum fur Angewandte Kunst…

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון הבארוק Lower Belvedere

מוזיאון אומנות מרשים נוסף הוא מוזיאון הבארוק (Unteres Belvadere and Barockmuseum) שמציג את פאר היצירה הבארוקית, עם לא מעט פריטים ייחודיים וגרוטסקיים. זהו מוזיאון "משוגע" במידה מסוימת, מה שנחשב לסוד הקסם שלו.

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון ליאופולד Leopold Museum

אחד מהמוזיאונים הבולטים לאמנות מודרנית. ממוקם ברובע המוזיאונים של וינה. היצירות במוזיאון מוצגות על פני חמש קומות- מדובר באוסף מרשים המכיל למעלה מ- 5000 עבודות. התקופה הבולטת בין היצירות היא תחילת המאה העשרים והתערוכה משולבת בציטוטים ספרותיים ופילוסופיים מהתקופה. המבנה עצמו מוסיף לחווית הביקור, ומציע נקודות מבט מעניינות על המיצגים השונים. בנוסף- קיים גם אגף יצירתי לילדים.

> לרכישת כרטיסים למוזיאון ליאופולד כולל דילוג על תורים…

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון ארמון הבלוודיר והגלריה האוסטרית Austrian Gallery Belvedere

מוזיאון המתהדר באוסף אומנות מודרנית מרשים במיוחד. תוכלו לראות בו יצירות של קלימט, קוקושקה ושילה, לצד קספר דויד פרידריך הקלאסי, קורבה הצרפתי, דלקרואה וקורו הריאליסטים ועד רנואר וואן גוך האימפרסיוניסטים.

> לרכישת כרטיסים לארמון בלבדיר והמוזיאון…

לצפיה ביקום על המפה…

מוזיאון הונדרטוואסר – בקונטרהאוס Kunst Haus Wien. Museum Hundertwasser

פרדינסרייך הונדרטוואסר היה אמן ואדריכל אוסטרי שיצירותיו מתאפיינות בססגוניות רבה, יצירתיות מרהיבה ועליזות. המוזיאון שוכן במבנה שהוא אטרקציה בפני עצמה ומושך אליו מבקרים רבים מכל העולם. המוזיאון מציג לא רק את עבודותיו של האמן הייחודי הזה, שהעביר בעבודותיו חזון על חברה החיה באיזון ובקרבה אל הטבע (חזון שהיה מהפכני בשנים בהן פעל..), אלא גם של אמנים עכשוויים מעניינים. הדפסים, מודלים ושטיחי קיר ועוד מיצגים מפתיעים.

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון לאמנות חזותית- Secession- The Association of Visual Artists

המוזיאון שואף להציג ולחקור צורות הבעה בינלאומיות אמנותיות שונות הן במיצגים יחידים והן באוספים שלמים. הוא אחד מהמוזיאונים בעלי החשיבות בזירת האמנים הצעירים והעכשוויים והאמנות ההתנסותית.

לצפיה במיקום על המפה…


מוזיאונים להסטוריה

מוזיאון האוצר הקיסרי Imperial Treasury Vienna

 

מוזיאון האוצר הקיסרי וינה
מוזיאון האוצר הקיסרי

נמצא בתוך האגף העתיק של ארמון הופבורג, ונחשב לגולת הכותרת של הביקור בארמון. במוזיאון מוצגים פריטים ששימשו קיסרים ומלכים מתקופות שונות, אפילו מתקופת האימפריה הרומית. המוזיאון מורכב מעשרים חדרים, בהם שמורים היטב עשרות פריטים הנחשבים ליקרים ביותר, לא רק לאוסטרים כי אם לאירופה כולה. תוכלו לראות שם את כתר האימפריה הרומית הקדושה משנת 962, את הצלב הקדוש של האימפריה הרומית, וגם את הכתר הקיסרי. בין המוצגים גם תמצאו את תכשיטי הקיסרית אליזבת או הנסיכה סיסי וכן פריטים יקרי ערך שהיו שייכים לנפוליאון.

> לרכישת כרטיסים למוזיאון האוצר הקיסרי…

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון להסטוריה צבאית Museum of Military History

המוזיאון מציע חמישה אגפים שונים הכוללים תערוכות של כלי נשק ומלחמה מטנקים ותותחים ועד חץ וקשת , אמצעי הגנה הסטוריים כמו חליפות שריון, מגינים וקסדות, אמצעי אסטרטגיה ומסמכים צבאיים ששינו את פני ההסטוריה. קיים גם אגף לילדים ובו נושאים כמו אבירים, קיסרים וספינות מלחמה.

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע (Naturhistorisches Museum)

מוזיאון ההסטוריה של הטבע, וינה
מוזיאון ההסטוריה של הטבע וינה

ממוקם במבנה בעיצוב ניאו רנסנס (עיצוב כמעט זהה לזה של מוזיאון האומנות בעיר), כולל אוספים מרשימים בשלל תחומים הנוגעים לטבע: כדור הארץ, ביולוגיה, בעלי חיים, חלל, מדעי החיים ועוד. בסך הכול יש במוזיאון העצום הזה מאות מיליוני פריטים, כולל פוחלצים נדירים, אוסף מטאוריטים, אבנים נדירות ועוד.

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון תולדות העינויים Foltermuseum Wien

עוד מוזיאון חשוב שמציג תקופה לא נעימה הוא מוזיאון תולדות העינויים בימי הביניים (Museum for Mittelalterliche Rechtsgeschichte). המוזיאון הזה מרתק בכל קנה מידה, כשיש לציין שהוא לא פשוט לעיכול – אבל מצד שני יש מוזיאוני עינויים קיצוניים ממנו בעולם.

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון היהודי Museum Judenplatz

המוזיאון היהודי (Judenplatz Museum) מספר את סיפורה של הקהילה היהודית בוינה, החל מהמאה ה-14, דרך המאורעות הקשים שעברו לאורך ההיסטוריה ועד לנקודת הזמן הנוכחית. בקומה התחתונה של המוזיאון יש את החפירות של בית כנסת עתיק, מתקופת ימי הביניים. מומלץ לכל מי שמבקר ברובע היהודי של וינה להתוודע למוזיאון הזה.

לרכישת כרטיסים למוזיאון היהודי…

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון הארכיטקטורה Architekturzentrum Wien

מוזיאון הארכיטקטורה (Architekturzentrum Wien, או AZW)) מתייחס להיבט הארכיטקטוני שהעיר ידועה בו. המוזיאון מציג תערוכות המציגות את פאר הארכיטקטורה האוסטרית והאירופאית, ההיסטוריה שלה, דגמי מבנים חשובים ועוד.

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון אוסף הרהיטים הקיסרי Imperial Furniture Collection

במקור התחיל כאשר הקיסרית מריה תרזה התחילה לאפסן רהיטים וחפצים שלא היו בשימוש. היום כולל האוסף למעלה מ- 165 אלף מיצגים שונים, שהפכו אותו לאחד מהאוספים הגדולים בעולם. הסיור מאפשר הצצה לתרבות המשפחות הקיסריות שנמתחת לאורך 300 שנה ויותר- העושר, הכוח, הפאר וגם חיי היומיום.

לצפיה במיקום על המפה…

המוזיאון לאתנולוגיה Museum of Ethnology, Vienna

אחד מהמוזיאונים החשובים בתחומם בעולם. מציג אוספים עם למעלה מ-200 אלף חפצים, 25 אלף תמונות הסטוריות, 130 אלף עבודות דפוס ולמעלה מ-300 ק"מ של סרטי צילום שנעשו על ההסטוריה, התרבות וחיי היומיום של הקבוצות האתניות שהשפיעו על ההתהוות האירופאית של היום.

לצפיה במיקום על המפה…


מוזיאונים מעניינים אחרים

ארמון הופבורג The Hofburg

בסמוך לארמון הופבורג (Hofburg Imperial Palace) תמצאו חצרות, גנים מוריקים ושלל מבנים. המוזיאון כולל מספר מתחמים: דירות ששימשו את הקיסר האוסטרי פרנץ יוזף והמלכה אליזבת', מוזיאון המכיל פריטים שונים של המלכה, אוסף תכשיטים ועוד. יש במקום סיורים לילדים, הכוללים אפשרות שלהם ללבוש בגדי מלכים/נסיכים, וגם פעילויות דוגמת נשפי ריקודים או סעודות מלכים "כמו פעם".

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון הכרכרות – Imperial Carriage Museum Vienna

מציג את האוסף המרשים והגדול בעולם של כרכרות היסטוריות (מתאים גם לילדים).

> לרכישת כרטיסים למוזיאון הכרכרות…

לצפיה במיקום על המפה…

מוזיאון הסרטים האוסטרי Austrian Film Museum

וינה מחזיקה במקום של כבוד בהיסטוריה הקולנועית, כאשר במהלך השנים צולמו בו כמה יצירות חשובות מאד – הסרט שמפורסם שבהם הוא "האדם השלישי" (נערכים בעיר סיורים בעקבות הסרט, שעכברי הקולנוע שביניכם ישמחו לקחת בהם חלק). מוזיאון הקולנוע של וינה (Vienna Film Museum) הוא לא המוכר מבין המוזיאונים של אוסטריה, אבל מספק חוויה גדולה למי שהאומנות השביעית נמצאת בדמו. המוזיאון מאפשר ללמוד על התפתחות הקולנוע, לצפות בכמה יצירות היסטוריות וגם בחפצים שנעשה בהם שימוש לצורך הפקת הסרטים.

לצפיה במיקום על המפה…

מידע רלוונטי נוסף שאולי יעניין אותך:

בתקופות מוזרות לא מזמינים לבד…

הזמינו טיול עם סוכנות נסיעות שמכירה את אוסטריה!

אנחנו באתרי קליקו מספקים מידע בלבד,
וכשצריכים להזמין – נעזרים בסוכן שמבין עניין:

 חייגו להזמנות: 08-6733393 
 או לחצו לשליחת Whatsapp… 

 ויש גם הטבה: 50 דולר הנחה על כל הזמנה מעל 800 דולר! 

שימו 💚:
– ההנחה תינתן להזמנות הכוללות לינה / רכב. ללא טיסות בלבד.
– השירות מתאים להזמנת מלונות, טיסות, חבילות, רכב וכד'. ולא לתכנון מסלול וייעוץ כללי.
– הפניה כפופה לתקנון השימוש באתר…

טיסה נעימה!

תודה, הקישור למסמך כבר בדרך
למייל שלך!

בדקות הקרובות הוא יגיע אליך (במידה ולא הגיע – יש לבדוק האם הגיע בטעות לתיקיית ה-SPAM וללחוץ NOT SPAM).
וכמובטח – יחד איתו נשלח לך בימים הקרובים עוד מידע וטיפים – הכל רק על אוסטריה!

כדאי לדעת – מגיעה לך הנחה של 15% על המדריך המקיף לתכנון מסלול וטיול באוסטריה!
לקבלת ההטבה הזן את הקוד: CU15 דרך כאן…

לאן לשלוח את המדריך לתכנון ראשוני
 והזמנת הטיול לאוסטריה?

(בנוסף נשלח לך עוד מידע חשוב לתכנון הטיול באוסטריה!)

קבלת החומר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ולקבלת מידע איכותי נוסף על אוסטריה
(תמיד אפשר להקליק על הקישור במייל ולא לקבל מאיתנו יותר טיפים שווים לעולם).

גלו את סודות

אוסטריה

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לאוסטריה!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!